Eşya Paketleme Hizmetleri

Eşya Paketleme Hizmetleri

Bu Makale  2015-10-14 12:38:22   Tarihinde yayınlandı   32573   Kez okundu

Evden eve nakliyat hizmetlerinin olmaz sa olmazı  arasında yer alan, eşya paketleme hizmetleri, eşyaların olası darbelerden ya da dış etkenlerden korunması maksadı ile yapılan işlemlerdir. 
itina ile uygulanması halinde paketleme hizmetleri amacına ulaşmakta, yoksa bir mana teşkil etmemektedir. 
Bizim için iş sahası sizin eviniz yada ofisiniz veya fabrikanızdır Sahada itina ile çalışmak, kaliteli hizmet anlayışının ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Eşya Paketleme İşleminde Kullanılan Malzemeler

Nakliyecilik sektörüne ait olan eşya paketleme hizmetlerinin yerine getirilmesi maksadı ile çeşitli yapılarda ve şekillerde paketleme malzemeleri bulunmaktadır. Bu malzemelerin arasında koli olarak bilinen karton kutular, beyaz eşya cinslerine göre tasarlanmış özel koliler, hava kabarcıklı naylon kaplama malzemeleri, sanayi tipi streç filimler yer almaktadır. 
Ayrıca, kalın dokudaki battaniye olarak tabir edilen kumaş parçaları, mağaza taşımacılığında kullanılan elbise naylonları, arşiv taşımacılığında kullanılan özel ebattaki plastik taşıma kolileri veya evrak kutuları yer almaktadır.

Eşya Paketleme İşleminde Kullanılan Malzemelerin Nitelikleri

Genellik ile evden eve paketleme olarak da ifade edilen işlemlerde kullanılan ambalaj malzemelerinin, kalın dokuda olmaları kutuların ya da kolilerin sağlam yapıda bulunmaları, naylon cinsi kaplama malzemelerinin ise mutlak suret ile hava kabarcıklı yapıya sahip olmaları gerekmektedir.
Özelliğini yitirmiş,
 deforme olmuş ve kullanılamaz hale gelmiş malzemelerin kullanılması durumunda, eşyaların hasar görmesi ve deforme olması kaçınılmaz bir gerçek olarak görülmektedir.
Yapılan her uygulamada birinci sınıf malzemelerin kullanılması ve kullanılan birinci sınıf malzemelerin profesyonel personellerin emrine verilmesi ve ortaya çıkan sonuçların müşteri memnuniyetlerine dönüşmesi, işletmenin genel özelliklerindendir. Kalite, güven ve garantili taşımacılık, uygulanan standart işlemler ile rutin hale gelen hizmetlerdir. 
Yayınlanmış Makalelerimiz