Mevsimlerden Göç Mevsimi

Mevsimlerden Göç Mevsimi

Bu Makale  2015-08-03 17:48:59   Tarihinde yayınlandı   31624   Kez okundu

 

Herkes bir gün ev değiştirmeyi tadacaktır bilenler bilir taşınmak oldukça zahmetli bir iştir.
Kış günlerinde zorunlu olmadıkça yapılmaz mümkün ise taşınma işi ertelenmeye  çalışılır..
Memur atamalarının belli olması ramazan ayının bitmesi ve havalarında müsait olması taşınma için uygun ortam oluluşturmaktadır.
Kiralık ev arayanların yada ev satın lamak isteynelerin veya iş yerini,ofisini taşımak isteyenlerin sıkıntısı başını aşmış durumdadır.
Kiralamak bir dert evden eve nakliyat bin dert durumu !

Taşınmanın en önemli aşaması nakliye :

Genelde şöyle olur bizdeki nakliye işi bize bir arkadaşımız tavsiye eder bizde ararız anlaşırız anlaştığımız tarihten bir kaçgün önce teyit amaçlı bir daha ararız teyit alırız.
Sonra evde aileniz dayanamaz eşyaların büyük bir bölümünü toparlar,sonrada başlarız kamyon gelecek diye sabahtan beklemeye sonra telefona sarılırız utana sıkıla  fakat telefona cevap veren yok kaporamız uçtu gitti.
Tekrar dan bu sefer  arkadaşıma değil de gazete ilanıyla evden eve nakliyat yapacak olan şirketlerden biri aranır.
Birbirimizin şartlarını kabul ettik Evin kaç katlı oduğu dairemizin kaçıncı katta olduğunu  oda sayısını asansör varmı yokmu hepsini izah ettim fakat dairemle yük asansörün arası 30-35 metre idi bunu görünce anlaştığımız fiyata olmaz dedi başlarındaki sorumlu kişi
200 tl daha verdim üzerine ilk verdiğim uçup giden kaporayı ve sonradan fazladan verdiğimi hesaplayınca keşke beni doğru biçimde bilgilendiren herşeyi anlatıp ta fiyatı bu korsan firmalardan biraz daha pahalı olan  aras evden eve nakliyat firmasını seçseydim sonuçta ödediğim fiyat onların bana söylediğinden fazla oldu ve zaman kaybıyla beraber ailemin ve benim sinirlerim laçka oldu .Bu  aynıyla vuku bulmuş olan olay herkesin başına gelebilir veya gelmiştir.Bu gibi durumları engellemek için ;
Maltepe merkezli aras evden eve nakliye firmasını sie tavsiye ederim.
İlk önce kurumsal bir taşıma şirketiyle anlaşmanız ve profesyonel olmayan kişilerden uzak durmanız gerekiyor.Bu işe parasını ve ömrünü adamış olan aras evden eve nakliyat siz taşınmak için fiyat almak istediğinizdeevinize muhakak bir expertiz gönderip sonradan olabilecek anlaşmazlıkların önüne geçmektedir gerekli olan her türlü hesabı yaparak size daha sonra çıkabilecek olan extra fiyatlara bu sayede engel olunmaktadır.
 Bunun la beraber amatörce bu işi yapan taşımacılar, sizden “İşçilere gönlünüzden ne koparsa” isimli bir para da bekleyebilmektedir.
Elbise dolabı yatak gibi mobilyalarınızın sökülüp takılması, eşyalarınızın sağlam bir şekilde taşınması büyük risk altında.
Bunun için yine bir sıkıntılı durum olduğunda mağduriyetinizi halledecek bir şirketle anlaşmanız önemli sizin menfaatinizedir. Aksi halde “Bugün boşver, yarın birgün hallederiz o dolabı” bahaneleriyle günlerinizi geçirip bir netice alamayabilirsiniz. Çünkü düşük fiyata anlaştığınız bir şirket, kendine kalan kârı size bırakmak istemez.


  
Yayınlanmış Makalelerimiz