Ücretsiz expertiz önemi nedir

Ücretsiz expertiz önemi nedir

Bu Makale  2017-06-29 20:07:28   Tarihinde yayınlandı   9544   Kez okundu

Evden eve nakliyat, son yıllarda rağbet gören iş kollu durumuna geldi.
Bunun bir çok sebebi var fakat başlıca sebebi büyük kentlerde artan yapılaşma ile birlikte artan ev ve ofis değiştirme gereksinimi.
Türkiye'mizin hayat standart kalitesi artıkça ve bu artışa parelel olarak insanların kendilerine yeni yaşam alanları seçmeleri evden eve eşya taşıma sektörünün yıldızını parlattı.
Bu sektörün iş hacminin hızla artması  yeni yatırımcıların sektöre girmesi evden eve nakliyat şirketleri'nin de sayılarını bir çığ misali artırdı.Aras evden eve nakliyat firması evden eve nakliyat ihtiyaçı ilk oluştuğu zamanlarda kurulan bu işi herkesten fazla ciddiye alan ve müşteri memnuniyeti odaklı olarak çalışan firmalardandır.Mali piyasaların gelişmesi bunun la birlikte insanların bankalar aracılığıyla kolay kredi ye ulaşıp kamyon veya kamyonlar satın alması
tabiri caizse bu işi ayağa düşürdü.Kolay bir şekilde  kurulan firmaların belki en yeni kamyonları ve ekipmanları var fakat bu işin hizmete dayalı olan alt yapısından yoksun olmaları bu sektörde bizim gibi ciddiyetle işini yapan firmaları müşteriler karşısında zor durumda bırakmaktadır.
İstanbul evden eve nakliyat konusunda en dertli kentlerimizden biridir.
Şehir içi veya şehirler arası nakliye işini profesyonel ellere  emanet etmek isteyen kişiler bazı kriterlere dikkat ederek kendi bütçelerine uygun kaliteli firma seçebilirler.
Bunun yanında firmanızı seçerken, her firmada aramanız gereken kıstaslar da var.
Mesela evden eve nakliyat firmasının nakliye sözleşmesi imzalıyor olmasına  önem vermelisiniz bunun yanı sıra, nakliye sigortası yapan firmaları  tercih etmelisiniz.
Ayrıca expertiz hizmetini profesyonel firmalar ücretsiz  olarak sunarken, expertiz için firmalara fahiş fiyatlar ödemeyin!

Konu açılmışken, evden eve nakliyatta expertiz ne demek, sorusunun yanıtını  kısaca verelim.
Expertiz, taşıma öncesi anlaştığınız firmadan gelen elemanlar tarafından eşyalarınızın listesinin çıkarılması ve eşyaların 
taşınacağı yerin gözlemlenmesi sonucu, taşınma planınızın çıkartılmasında kullanılacak raporu yazma sürecidir. 
Dolayısıyla expert, eşyalarınızı ve taşınacağınız konumları incelemek için firma tarafından gönderilen personeldir.

Ücretsiz expertiz neden önemlidir?


Evden eve nakliyat işlemlerinizin güvenle ve eksiksiz olarak yapılabilmesi, taşıma plan ve programının htiyaçlarınıza uygun biçimde tam olarak yapılmasına bağlıdır.
Taşıma planı ise, sizden alınan ham bilgilerle eksiksiz biçimde yapılacak bir işlem değildir. 

Dolayısıyla taşıma planınızın hazırlanmasında, bulunduğunuz konum bilgilerinden ev içindeki en küçük eşyanıza ve toplam eşya hacminize dek, firma tarafından tüm bilgilerinizin alınması gerekir. 
Bu anlamda bilginin alındığı ve rapor edildiği expertiz hizmeti önemlidir. 
Yayınlanmış Makalelerimiz